U Muzeju grada Bačka Palanka održana je promocija knjige Gordane Pavkov „Sva moja ćutanja“. Ovaj naslov nastao je iz potrebe za samoisceljenjem, dubljim razumevanjem života, porodičnih odnosa i moći praštanja, i pokazao se kao izuzetno lekovit kako za autore tako i za čitaoce.
Gordana Pavkov posebno je naglasila značaj emocionalnog izražavanja: aksioznost i panični napadi često su posledica bolnih emocija koje se nisu smele obelodanjivati zbog stida, rekavši da emocionalna bol je uzrok svakog fizičkog bola.
Na promociji je Gordana govorila i o ličnoj odgovornosti i unutrašnjem rastu: „Sve počinje od nečega što ne rešavamo. Dokle god u sebi ne pronađemo put ka sopstvenoj celovitosti, tražićemo krivca u drugima. Kada postanemo celi, možemo ostvariti kvalitetne odnose i promeniti svoj život. Najveća greška je ne promeniti ništa.“
Moderator događaja bio je filozof Lazar Slepčev, koji je vodio razgovor sa autorkom i publici omogućio da bolje razume poruke knjige i iskustva Gordane Pavkov.
