„Dani kolonizacije“ u Mladenovu od 8. do 10. avgusta – defile, dečiji festival i bogat kulturni program

Mladenovo će od 8. do 10. avgusta biti domaćin tradicionalne manifestacije „Dani kolonizacije“, koja će i ove godine okupiti brojna kulturno-umetnička društva i ljubitelje očuvanja tradicije.

Program počinje u petak, 8. avgusta 2025. godine, svečanim defileom kulturno-umetničkih društava kroz centar mesta, sa početkom u 19 časova.

Od 20 časova posetioci će moći da uživaju u Dečijem festivalu „Đeram – čuvari tradicije“, čiji je domaćin KUD „Dr Mladen Stojanović“ iz Mladenova. Na sceni će im se pridružiti gosti: „Begečke nane“ iz Begeča, Udruženje građana „Čarain“ iz Tovariševa, KUD „Branko Radičević“ iz Siriga, „Zlatne strune“ iz Pivnica i KUD „P.P. Njegoš“ iz Lovćenca.

Manifestacija se nastavlja tokom vikenda, a organizatori pozivaju sve meštane i goste iz okolnih mesta da svojim prisustvom uveličaju ovaj događaj koji čuva i neguje kulturnu baštinu.